• COM_JOOMLEAGUE_RANKING_NOT_VALID_CRITERIA:

Πανσερραϊκός... campeones!

Η ομάδα Νέων του Πανσερραϊκού επικράτησε 2-0 της Παναχαϊκής και αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στον τελικό που έγινε στο γήπεδο της Ριζούπολης.

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

86' Πετρίδης αντί Γιαννόπουλου για τον Πανσερραϊκό

Ανοικτό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να κάνουν φάσεις, την Παναχαϊκή να πιέζει και τον Πανσερραϊκό να βρίσκει χώρους στις αντεπιθέσεις για να ψάξει το τρίτο γκολ.

80' κίτρινη κάρτα στον Καψάλη του Πανσερραϊκού

74' σουτ του Μπουρλάκη με την μπάλα να περνά έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα του Πανσερραϊκού.

71' σουτ του Κασσέρη μέσα από την περιοχή σώζει ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής και η μπάλα πηγαίνει στον Σερέκα που από το ύψος του πέναλτι κάνει δυνατό απευθείας σουτ που φεύγει άουτ ενώ δεν είχε πίεση και ο Κολοβούρης ήταν στο έδαφος.

68' Διαμαντής αντί Τσιντσάρη για τον Πανσερραϊκό.

67' σουτ του Κασσέρη έξω από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς της Παναχαϊκής και να φεύγει κόρνερ.

65' διαγώνιο σουτ του Κασσέρη από δεξιά έσωσε την εστία της Παναχαϊκής ο Κολοβούρης.

64' Μπιλιάνης αντί Μιχαλόπουλου για την Παναχαϊκή.

60' Σερέκας αντί Κούτλα για την Πανσερραϊκό

58' κίτρινη κάρτα στον Χούσα της Παναχαϊκής

56' γρήγορη αντεπίθεση του Πανσερραϊκού και σουτ του Γιαννόπουλου πάνω από τα δοκάρια της Παναχαϊκής.

56' διαγώνιο σουτ από πλάγια του Πάνου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπίμπης.

53' κίτρινη στον Τσιντσάρη του Πανσερραϊκού.

Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου με την Παναχαϊκή να έχει πάρει περισσότερο χώρο στο γήπεδο και να προσπαθεί να μείνει στα όρια της περιοχής του Πανσερραϊκού.

46' Τζελάι αντί Αναγνωστόπουλου για την Παναχαϊκή.

ΕΝΑΡΞΗ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

45+2 Ο Καψάλης πρόλαβε το σουτ του Μπουρλάκη μέσα στην περιοχή και με προβολή έστειλε την μπάλα κόρνερ.

43' Ζέλιος αντί Μητρόπουλου για την Παναχαϊκή.

40' γύρισμα Καψάλη στον Γιαννόπουλο που έκανε το σουτ από το σημείο του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε έξω από το δεξί δοκάρι του τερματοφύλακα της Παναχαϊκής.

37' κίτρινη κάρτα στον Μιχαλόπουλο της Παναχαϊκής

Ο Πανσερραϊκός έχει πάρει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, έχει την κατοχή και η Παναχαϊκή πλέον προσπαθεί να μπει πάλι στο παιχνίδι με κάποιο γκολ στις αντεπιθέσεις.

28' ΓΚΟΛ 2-0 Ο Στέργιος Τσιμίκας με εκπληκτικό σουτ από 25 μέτρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Παναχαϊκής.

22' βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Πανσερραϊκού, αλλά ο Μπουρλάκης άφησε την μπάλα στον Πάνο, αλλά τον πρόλαβε τελικά ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού.

Η Παναχαϊκή είχε μπει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και πίεζε την ομάδα του Πανσερραϊκού, αλλά χωρίς να κάνει κάποια σημαντική ευκαιρία. Με γεμίσματα στην περιοχή και μερικά φάουλ στα όρια της περιοχής έκαναν σέντρες που δεν εκμεταλλεύθηκαν. Ο Πανσερραϊκός βγήκε δύο φορές στην κόντρα και στην δεύτερη ευκαιρία του κατάφερε να ανοίξει το σκορ.

17' κίτρινη κάρτα στον Γιαννόπουλο του Πανσερραϊκού.

14' ΓΚΟΛ 1-0 ο Τσιμίκας βρέθηκε στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Παναχαίκής.

7' κίτρινη κάρτα στον Κασσέρη του Πανσερραϊκού

έναρξη της αναμέτρησης

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ Σάκης Αναστασιάδης): Μπίμπης, Τσιντσάρης (68' Διαμαντής), Καψάλης, Κασμερίδης, Μπουφίδης, Δαγκούλης, Κασσέρης, Τσιμίκας Στέργιος, Κούτλας (60' Σερέκας), Γιαννόπουλος (86' Πετρίδης), Μπονέρης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Ασπρογέρακας): Κολοβούρης, Μητρόπουλος (43' Ζέλιος), Μιχαλόπουλος (64' Μπιλιάνης), Αμπντουραμάμ, Χούσα, Φέργκος, Πάνος, Κοτσόκολος, Ντεμάι, Μπουρλάκης, Αναγνωστόπουλος (46' Τζελάι).

ΠΑΓΚΟΙ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Καρελής,  Πετρίδης, Σερέκας, Διαμαντής, Τσιμίκας Κώστας, Ασλανίδης, Καρακούτης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Φωτόπουλος, Μάργαρης, Μπιλιάνης, Τζελάι, Σκιαδόπουλος, Ζέλιος, Γκούμας

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ζαχαριουδάκης Γιώργος (Ηρακλείου)

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΗ: Τζιαλογιάννης Μιχ. - Σπυρόπουλος Παν. (Ανατ. Αττικής)

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αντωνίου Ελένη (Ανατ. Αττικής)

Στις 17:00 της Δευτέρας (14/05) θα συγκρουστούν στο γήπεδο της Ριζούπολης με τον νικητή να σηκώνει την κούπα παρουσία αρκετών σκάουτς που θα τους παρακολουθήσουν. Εξάλλου, το ταλέντο ξεχειλίζει…

Last modified onΠέμπτη, 15 Νοέμβριος 2012 22:59